مرکز مشاوره و خدمات مامایى سلامت مادران

امادگى دوران باردارى، زایمان، بعد از زایمان و پرورش کودك

مشاوره قبل از يائسگي


يائسگي يکي از مراحل طبيعي زندگي زنان است که معمولا بين سنين 48 تا 55 سالگي شروع مي شود در ابتدا عادت ماهيانه نامرتب وسپس قطع مي شود .اين دوران ميتواند با يک سري تغييرات همراه باشد مثل گرگرفتگي - تعريق - تپش قلب و تغيير خلق وخو و... دانستن اطلاعات در زمينه تغييرات اين دوره و چگونگي کنار آمدن با اين تغييرات به منظور پذيرش آنها و هم چنين پيشگيري از عوارض نا خواسته از طريق شناخت،حفظ و حمايت اندام هايي که با بروز يائسگي اگر مورد توجه قرار نگيرند عوارضي را به دنبال خواهند داشت مواردي است که دانستن آنها براي هر زني در سنين نزديک به يائسگي لازم وضروري است. 
برخلاف گذشته که بعد از سن 50 سالگي زنان به زندگي جنسي واجتماعي خود بي توجه مي شدند و خود را از جامعه کنار مي کشيدند، امروزه نيمه دوم زندگي هر زن شروع زندگي جديد وشايد تولدي جديد محسوب مي گردد. 
پختگي عقلي واحساسي زنان در اين دوره در حفظ و انسجام و رشد خانواده وحتي جامعه آنگونه اثر گذار است که کشورهاي پيشرفته دنيا توجهي ويژه از نظرمراقبت جسم و روان براي زنان در نظر ميگيرند. 
اطلاعات در زمينه پيشگيري از بيماري هاي قلبي عروقي ، پوکي استخوان، اختلالات ادراري و اختلال هنگام مقاربت وهمچنين ارايه درمان هاي غير دارويي از طريق ورزش هاي مخصوص اين دوران و تکنيک هاي ذهني و تنفسي به همه ي خانم ها در اين سنين توصيه مي گردد. 

جهت گرفتن وقت مشاوره با ما تماس بگیرید .