مرکز مشاوره و خدمات مامایى سلامت مادران

مرکز مشاوره و خدمات مامایى سلامت مادران

امادگى دوران باردارى، زایمان، بعد از زایمان و پرورش کودك

بهترین خاطرات

سلام بر خانم روستاى عزيزم!
من مريم،  تا هفته‌ی گذشته يعنى بیست آبان در كنار شما بهترين شنبهها رو داشتم، سرشار از امنيت و آرامش و حس خوب. بهترين خاطرات رو دركنار دوست عزيزم ليلا بانو و شما داشتيم
 صبح پنجشنبه بيست و پنجم آبان در هفته‌ی سى و هفتم باردارى كيسه‌ی آبم پاره شد
و در كمال تعجب همه و خودم خيلى خونسرد و با آرامش راهى بيمارستان شديم، بخاطر آگاهى از فرآيند پيشرو، خيلي آرام در ماشين خرما مىخوردم و مثل دختركى كه كنكور دارد بخش زايمان جزوه را مرور مىكردم به علت آماده نبودن دهانه‌ی رحم حدود دوازده ساعت بعد يعنى هشت شب مسيحاى من، فرشته درونم، زمينى شد.
در طول دردها تكنيك هاى تنفسي و ورزشها روانجام  مى دادم، زايمان برايم شبيه مسابقه ورزشى شده بود و من هم دلگرم به وجود پروردگارم و مربى درجه يكم فقط تلاش مىكردم. دكتر و ماماى همراه و حتى خودم از آرامش روحى و آمادگى بدنم متعجب بودند آن هم بعد از دوازده ساعت تلاش بى وقفه زايمانم به لطف خدا، دوره ى پر بارتون، دكتر و ماماى همراهم خاطره اى عالي شد در دفتر ذهنم.الحمدالله..
اصلا فكرش را نمى كردم كه بتوانم انقدر راحت از اين چالش عبور كنم، همه اين حسِ خوبِ اعتماد و آرامش و آگاهىِ طول زايمانم را مديون شما و گروه بى نظيرتون هستم وبا تمام وجودم خوشحالم كه اين دوره رو كنار بانويي چون شما گذروندم.
اين چند روز در كنار حس ناب مادرانگى هرجا به سوالى بر مى خورم باز جزوه جادويى كلاس فرشته نجاتم مى شود.
سلامت مادرانى ها، تنتون سلامت،دلتون شاد و راهتون پر خير و بركت.
ارادتمند.
مريم